Elektronické kolo súťaže Olympiáda o Európskej únii 2023

Publikované:
Aj tento rok sa žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci zapojili do súťaže vo vedomostiach o Európskej únii, ktorú tradične vyhlasuje Fakulta sociálnych vied UCM v Trnave.

Olympiáda je určená pre všetky typy stredných škôl. Ide o vedomostnú súťaž, ktorej cieľom je prehĺbiť poznatky o fungovaní Európskej únie. Je dôležité približovať mládeži Európsku úniu, jej inštitúcie, politiky a programy. Záujem a pochopenie základných princípov fungovania a hodnôt Európskej únie zo strany mladých ľudí považujeme za zásadnú potrebu, ktorá môže do budúcnosti ovplyvniť vývoj členstva SR v EÚ.

Tento rok elektronické kolo prebehlo 23. októbra prostredníctvom dotazníka v presne stanovenom časovom intervale 30 minút. Na našej škole súťažilo 10 trojčlenných tímov zložených zo žiakov 2.- 4. ročníka.

Elektronický dotazník bol vypracovaný kombinovanou formou otázok s možnosťou zvolenia správnej odpovede, resp. vpísania správnej odpovede na konkrétnu otázku.

Náročnosť otázok je možné rozdeliť nasledovne: 15 otázok v kategórii ľahké, 10 otázok stredne náročných a 5 otázok náročných. Spolu to teda bolo 30 súťažných otázok. Samozrejmosťou bol všeobecný prehľad súťažiacich, sledovanie súčasného vývoja v rámci EÚ ako aj webových stránok jednotlivých inštitúcií Európskej únie.

Vyhodnotenie prebehne v krátkom čase a my len veríme, že sa na nás usmeje šťastie a postúpime do finálového kola v Trnave.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu našej obchodnej akadémie.

Spracovala Mgr. Miroslava Ružinská

Táto webová stránka používa súbory cookies

Cookies sú malé textové súbory ukladané webovou stránkou vo vašom počítači. Používajú sa na skvalitnenie vášho zážitku pri návšteve webovej stránky, analýzu výkonnosti stránky a na zber údajov o jej používaní. Na tento účel využívame aj nástroje a služby tretích strán. Niektoré takto získané údaje môžu byť poskytnuté partnerom v EÚ a mimo EÚ.

Kliknutím na „Povoliť všetky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním cookies.
Kliknutím na “Odmietnuť všetky” odmietnete všetky cookies okrem nevyhnutných.
Kliknutím na “Spravovať nastavenia” môžete získať podrobnejšie informácie a upraviť svoje preferencie.

Nevyhnutné cookies slúžia na zabezpečenie riadneho fungovania webovej stránky. Vďaka nim je možná navigácia na stránke alebo prístup k chráneným oblastiam stránky. Nevyhnutné cookies je možné spracovávať aj bez udelenia súhlasu dotknutou osobou.

Preferenčné cookies umožňujú internetovej stránke zapamätať si informácie, ktoré určujú spôsob, akým sa webová stránka chová alebo vyzerá, ako napríklad váš preferovaný jazyk alebo región, v ktorom sa práve nachádzate.

Štatistické cookies nám pomáhajú zlepšovať našu webovú stránku vďaka údajom o tom, ako návštevníci stránku používajú, a to prostredníctvom anonymného zbierania informácií.

Marketingové cookies umožňujú analyzovať online aktivitu návštevníkov stránky. Vďaka tomu sa im pri prezeraní webu zobrazuje menej reklám. Zobrazované sú hlavne reklamy, ktoré sú pre návštevníka zaujímavé.