Správne poplatky a pokuty.
Niektoré služby poskytované Úradom BBSK sú spojené s úhradou správneho poplatku, prípadne pokuty. Na Úrade BBSK môžete správne poplatky a pokuty zaplatiť prevodom z bankového účtu, hotovosťou priamo v pokladni alebo prostredníctvom pošty.
Na tejto stránke nájdete elektronické služby, v rámci ktorých môžete zaplatiť správny poplatok elektronicky.
Aký je postup zaplatenia správneho poplatku? Odošlete svoje podanie. Spracovateľ na Úrade BBSK vytvorí elektronický platobný predpis a doručí vám ho do vašej elektronickej schránky na portáli www.slovensko.sk. Uhradíte požadovaný poplatok spôsobom, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
Výhodou elektronického platenia pokút a poplatkov v rámci podávania elektronických podaní je zníženie sadzby správneho poplatku až o 50%, maximálne môže byť správny poplatok znížený o 70 EUR.
Prostredníctvom tejto služby má žiadateľ (verejná lekáreň, pobočka verejnej lekárne, výdajňa zdravotníckych pomôcok, výdajňa ortopedicko-protetických zdravotníckych pomôcok a výdajňa audio-protetických zdravotníckych pomôcok) možnosť žiadať o vydanie, zmenu, zrušenie a dočasné pozastavenie povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti. Získaním povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti je držiteľ povolenia oprávnený zaobchádzať s liekmi a so zdravotníckymi pomôckami. V rámci tejto služby zabezpečuje Úrad BBSK aj schvaľovanie prevádzkového času a zápis do registra lekární a výdajní zdravotníckych pomôcok.
Prostredníctvom tejto služby máte možnosť žiadať o vydanie, zmenu, zrušenie a dočasné pozastavenie povolenia na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia. Získaním povolenia na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia ste ako držiteľ povolenia oprávnený prevádzkovať zdravotnícke zariadenie. V rámci tejto služby zabezpečujeme na Úrade BBSK aj schvaľovanie ordinačných hodín a vyhradené ordinačné hodiny na prednostné poskytnutie ambulantnej starostlivosti, určenie obvodu či zápis do registra poskytovateľov.
Dopravnou licenciou sa zriaďuje autobusová linka a jej udelením vzniká prevádzkovateľovi cestnej dopravy oprávnenie prevádzkovať na autobusovej linke pravidelnú vnútroštátnu dopravu.
Pravidelná doprava na autobusovej linke sa uskutočňuje podľa cestovného poriadku, ktorý zostavuje dopravca spravidla na jeden rok a jeho zmeny raz za polrok, prípadne môže mimoriadnu zmenu cestovného poriadku vo verejnom záujme nariadiť objednávateľ. Cestovný poriadok a jeho zmeny schvaľuje dopravný správny orgán.